10 سبک استایل در صنعت مد مخصوص خانم‌ها؛ شما کدام یک هستید؟

  • شروع کننده موضوع Mlik
  • تاریخ شروع
Mlik

Mlik

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
27/4/19
621
1,283
77
19
جینگیل اباد
1- سبک استایل Vintage یا قدیمی

در نگاه اول ممکن است این کلمه اندکی غلط انداز باشد، پس باید اول از همه تعریف درستی از ارائه کرد. این سبک از استایل، یکی از جذابترین سبک‌های محبوب بین مردم است و طرفداران خاص خود را دارد. این استایل از گذشته تا به حال دوام داشته و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. از پیراهن‌های ریش ریش دار تا لباس‌های دوست داشتنی قدیمی تا لباس‌های سبک ایندی (indie clothing) همگی در زمرهی این سبک قرار گرفته‌اند. این استایل در واقع ترکیبی از لباسهای دهه‌ی 20 تا 70 است. استایل Vintageیکی از ترندهایی است که در طول این سالها همواره بسیار پرطرفدار و محبوب بوده است. در ادامه چند نمونه از استایل vintage در سلبریتی‌ها را برای شما قرار داده‌ایم.
80708071
انجمن ناول کافه
 
Mlik

Mlik

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
27/4/19
621
1,283
77
19
جینگیل اباد
2- سبک استایل بوهمی (Bohemian)

بهترین راه برای توصیف و تعریف این سبک استایل در صنعت مد، غیر رسمی است. این سبک بیشتر به استایل هنری نزدیک است. سبک بوهمی در طرح‌های خود از الگوهای عجیب و غریب استفاده میکند. ترکیب سبک کولی و هیپی به طور کلی، بوهمی را تشکیل می‌دهد. البته جالب است بدانید نام دیگر این سبک بوهویی بوده و اکثریت این استایل را به این نام می‌شناسند. در ادامه استایل سلبریتی‌هایی که از این سبک پیروی می‌کنند را می‌بینید که به سادگی می‌توانید از آن در لباس‌های خود الهام بگیرید.
80728073انجمن ناول کافه
 
Mlik

Mlik

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
27/4/19
621
1,283
77
19
جینگیل اباد
3- استایل شیک (Chic)

استایل شیک بر پایه‌ی سبک مد روز پیش میرود. این سبک به شما کمک می‌کند تا بیشتر شیک و مورد توجه قرار بگیرید. کسانی که از این استایل پیروی می‌کنند اکثرا از طرحهای بسیار شیک و جذاب استفاده می‌کنند. البته باید توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب این سبک لباس نباید از رنگ‌های خیلی افراطی استفاده کرد. حتی لباسهای روزمره‌ی افراد دنبال روی این سبک نیز، خیلی معمولی به نظر نمیرسد. در ادامه نمونه‌های مختلفی از این سبک را مشاهده می‌کنید.
8074انجمن ناول کافه
 
Mlik

Mlik

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
27/4/19
621
1,283
77
19
جینگیل اباد
4- استایل هنری (Artsy)

همان‌طور که از نام این سبک پیداست، سبک هنری شامل خلاقیت فردی و مستقل هر شخص در لباس پوشیدن است. افرادی که این استایل را دنبال می‌کنند با توجه به شخصیت خود و معرفی آن، لباس انتخاب می‌کنند و در اکثر مواقع در واقع خالق استایل خود می‌باشند. جالب است بدانید در سبک هنری استانداردهای معمول در فشن به ندرت رعایت می‌شود و تنوع نیز به مراتب بیشتر در آن قابل ملاحظه است.

8075

5- استایل جذاب و قابل توجه

در این سبک در واقع تمرکز بر بهترین ویژگی‌های موجود در هر فرد است. استایل جذاب باعث میشود تا توجه‌ها همگی به سمت شما جلب شود و اغلب با پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند و دامن همراه است.

8076

6- استایل روزمره و معمولی (Casual)

این سبک در واقع ترکیبی از ظرافت،زیبایی و راحتی است. همچنین استایل روزمره با سادگی گیرایی که دارد در طول گذر زمان همواره مورد توجه قرار گرفته و تا به امروز هنوز هم جزء سبکهای پرطرفدار در بین مردم است. هیچ کدام از آیتم‌های افراطی و تجملی را در جزئیات و کلیات این سبک نمیتوان یافت و افرادی که پیرو استایل روزمره هستند همواره کمد لباسشان تا حد ممکن ساده و پر از آیتم‌هایی نظیر تیشرت‌های ساده‌ی سفید رنگ، شلوارهای مشکی جذب است. این سبک سعی دارد تا حد ممکن اکسسوری‌ها و استایل افراد را ساده نگه دارد. در ادامه نمونه‌هایی از این سبک پرطرفدار را مشاهده می‌کنید.

8077
انجمن ناول کافه
 
Mlik

Mlik

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
27/4/19
621
1,283
77
19
جینگیل اباد
7- استایل مجلسی و رسمی (Sophisticated)

افرادی که این سبک استایل را انتخاب می‌کنند معمولا جزء آن دسته کسانی هستند که علاقه به بهترینها در هر زمینه دارند. این سبک برای افرادی توصیه میشود که جزبهترین‌ها چیزی آنها را راضی نمی‌کند. البته اکثر افرادی که جایگاه اجتماعی خاصی دارند اکثرا جزء طرفداران این سبک استایل هستند. در واقع سبک مجلسی برای افرادی طراحی شده است که علاوه بر لباس‌های لوکس و گران قیمت در چارچوب قوانین فرهنگ‌ها، همواره به انتخاب لباس می‌پردازند. اکثرا خانم‌هایی که در حیطه‌ی بیزینس فعالیت دارند این سبک را برای استایل روزمره‌ی خود انتخاب می‌کنند.

8078

8- استایل تام بوی (Tomboy)

استایل تام بوی (Tomboy) در واقع برای خانم‌هایی طراحی شده است که علاقه‌ای به پوشیدن لباس‌های خانومانه ندارند و همچنین استانداردهای معمول صنعت مد برای خانمها را دنبال نمی‌کنند. به عبارت ساده‌تر این افراد رنگ مشکی را به رنگ صورتی ترجیح می‌دهند. در این استایل رنگهای تیره به رنگهای روشن ارجحیت دارند و میتوان به راحتی آن را استایل ساده و مدرن نامید. در ادامه یک سری از این نوع استایل را برای نمونه برای شما تهیه کرده‌ایم تا بیشتر با این سبک در صنعت مد آشنایی پیدا کنید.

8079انجمن ناول کافه
 
Mlik

Mlik

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
27/4/19
621
1,283
77
19
جینگیل اباد
9- استایل راکر (Rocker)

به راحتی تنها با عنوان سه آیتم، تیشرت‌های قدیمی (Vintage T-Shirts)، جین‌های پاره و کت‌های چرم میتوان این استایل را توصیف کرد. این سبک در واقع از آن دسته از استایل‌هاییست که در طول گذر زمان همواره با سبک‌های مختلف گروه‌های موسیقی همراه بوده‌اند و طرفداران عمده‌ی این سبک را خوانندگان و بندهای موسیقی تشکیل می‌دهند. ان سبک استایل جذاب همواره مورد توجه افراد معروف و سلبریتی‌ها در هر شاخه‌ای از هنر قرار گرفته است.
8080

8081

10- استایل پریپی (preppy)

بهترین توضیح برای این استایل اشاره به سبک لباس‌های دوران دانشجویی و کالج است. تیشرت‌های یقه دار و بلوزهای بافت دخترانه با طرح بافت‌های مختلف از نمونه لباس‌هایی هستند که در این استایل به کار بـرده می‌شوند و تقریبا در کمد لباس تمامی دخترها می‌توان این آیتم‌ها را یافت کرد. از اکسسوری‌های مورد استفاده در آن نیز می‌توان به هدبندها و توربانهای زیبای دخترانه و یا عینک‌های گرد و به اصطلاح ته استکانی اشاره داشت. معمولا استایل افراد نرد و درس‌خوان ممکن است کمی گران قیمت به نظر بیایند اما لازم نیست خیلی برای تک تک آیتم‌های به کار رفته در آن هزینه‌های گزاف پرداخت کنید. جالب است که بدانید این سبک تنها در بین دختران دانشگاهی رواج نداشته و حتی سلبریتی‌ها نیز به استایل بچه مایه‌دارها یا همان (preppy) توجه نشان داده و باعث دیده شدن و محبوب شدن هرچه بیشتر این سبک در بین جوانان شده‌اند.

8082
انجمن ناول کافه