چند لغت عامیانه زبان اسپانیایی

  • شروع کننده موضوع *SEDNA*
  • تاریخ شروع
*SEDNA*

*SEDNA*

ناظر رمان
عضو کادر مدیریت
ناظر رمان
8/3/19
155
610
93
به چند لغت عامیانه زبان اسپانیایی توجه نمایید:
Vale

اگر تا بحال به اسپانیا رفته باشید تقریباً قطعاً شنیده‌اید که کسی لغت Vale را استفاده کند: “Vale ahora bajo” یا “-¿Quieres un café? -Vale”. این لغت به چه معناست؟ خیلی ساده یعنی “okay.” پس اگر می‌خواهید در سفر بعدی‌تان با اسپانیا شبیه جهانگردها نباشید فقط بگویید: “vale.”

Tío یا Tía

اصطلاح دیگری که غالباً استفاده می‌کنیم، نامیدن افراد با “tío یا “tía است. هیچ ربطی به والدین یا خواهر و بردارانتان ندارد! نشانه‌ی نزدیکی و اعتماد است و معمولاً میان دوستان خوب استفاده می‌شود! برای مثال“Eh, tío, ¿vamos al cine hoy?”

Guiri

لغت دیگری که مخصوصاً برای توصیف توریست‌ها خیلی استفاده می‌کنیم، کلمه‌ی “guiri” است. لغت خیلی قشنگی نیست… پس همانطور که گفتم این اصطلاح را که امروز یادتان دادم برای این استفاده کنید که ثابت نمایید یک توریست نیستید، صرفاً از آنجا رد نمی‌شوید و قطعاً یک “guiri” نیستید.

¡Anda Ya!

اگر این اصطلاح را شنیده باشید: “¡anda ya!” نگران نباشید. کسی به شما نمی‌گوید که بروید بیرون. این تنها اظهار ناباوری یا حیرت است. مانند لفظ انگلیسی (get out!) است: “¡Anda ya!”

¿Eso es verdad?

گاهی اوقات وقتی درباره‌ی قیمت چیزی صحبت می‌کنیم، می‌گوییم: “esto cuesta un riñón” یا “esto me ha costado un ojo de la cara” (به اندازه‌ی چشمهایم برایم تمام شد.» اگر شما یا کسی دیگری به کمی شانس خوب نیاز داشتید می‌توانید بگویید: “cruzo los dedos” (انگشتانم را گره زدم.)

En el Quinto Pino

این یک مورد دیگر است: وقتی آدرس می‌دهید، اگر کسی بگوید آن “en el quinto pino” هست یعنی خیلی دور است و باید با تاکسی بروی. اگر کسی به شما بگوید که باید فوراً راه بیفتی می‌توانی با “voy volando” یا “voy pitando” جواب بدهی که یعنی در زود‌ترین حالت آنجا خواهی بود.

 

درباره انجمن ناول کافه

انجمن ناول کافه در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۱۳ با هدف ترویج کتابخوانی و کمک به افراد اهل قلم و خوش ذوق که شرایط بروز استعدادهای خود را تا کنون نداشته اند رسما فعالیت خود را آغاز کرده است. با توجه به علاقه مندی همه اقشار جامعه در هر محدوده سنی به تکنولوژی و موبایل و دوری جستن از کتاب کاغذی، امید داریم از طریق راه اندازی سایت و انجمن رسمی ناول کافه سرانه مطالعه رو در زمینه کتاب الکترونیک رونق ببخشیم. (تیـم مــدیریت)

کپی رایت

تمامی حقوق سایت و انجمن نزد ناول کافه محفوظ است.هرگونه کپی برداری از کتاب ها و رمان ها ، فایل های صوتی ، جلد کتاب ها و ... مجاز نمی باشد.همچنین نشر مجدد محتویات انجمن و سایت ناول کافه در رسانه ها ، اپلیکیشن ها و سایت های دیگر کاملا غیر مجاز بوده و تیم ناول کافه راضی به این کار نمی باشد.در صورت عدم رعایت قوانین، ناول کافه با فرد خاطی از طریق مراجع قانونی برخورد خواهد کرد.