|چرا قضاوت، مگه خدآییم؟|

  • شروع کننده موضوع بهار شایگان فرد
  • تاریخ شروع
بهار شایگان فرد

بهار شایگان فرد

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
منتقد انجمن
کاربر VIP انجمن
18/8/18
3,691
12,403
113
مشهد
_به نام او،
با یآد یآر!_


سلام؛ این اتفاق چند روز پیش، برای خودم پیش اومد و گفتم به اشترآک بزارم، بلکه کمی... فقط کمی تفکر به جآن بخرید!
سرویسِ مدرسه من، یک خانوم مسن و جا افتاده است که تا یک هفته قبل فکر می‌کردم انسآن عاقلیه... لیکن، زهی خیآل باطل!
یک روز ظهر زمان برگشت از مدرسه، من و دوستآنم سوار شدیم و با چهره‌ی ناراحت و چشمای سرخ ایشون مواجه شدیم! علت رو جویآ شدیم که گفتن یکی از اقواممون فوت کرده و به خاطر اونه.
یکم که گذشت شروع کردن به توضیح دادن که گویآ این مرد، جوآنی سی و چهار ساله بوده که سه ماه از ازدواجش می‌گذشته و با قرص خودکشی کرده! (زمانی که ایشون فوت کردن، مجلسی بوده و یکی از اقوام وارد اتاقشون می‌شه و می‌بینه جسم به جآن ایشون کنار بسته‌ی قرص روی تخت افتاده)
و این سرویس محترم (!) در ادامه‌ی اظهاراتشون فرمودند؛ این آقا، از خانومش چیزی (!) دیده و از شدت غم و غصه وادار به خودکشی شده!!!!!
چقدر جهآلت؟ چقدر نادآنی؟ چقدر... چقدر... چقدر بیشعوری؟!
ایشون که فقط از روی خبر مرگ یکی از اقوامشون خیلی ماورایی (!) متوجه شدن ایشون خودکشی کرده و علت خودکشیش هم خطایی بوده که از خانومش سر زده!!! واقعا چی بگم؟ چی هست برای گفتن؟ چیزی برای بیآن هم مونده؟!
بعد از یک هفته... یک هفته که این خانوم جلوی چشم شخصِ من! این خبر رو به چندین نفر گزارش دادن، یک روز توی ماشین اینجوری فرمودند؛ "آهااا بچه ها راستی فهمیدین قضیه مردن (!) اون فامیلمون رو؟ پزشک قانونی گفته اصلا خودکشی نکرده! در حال ترک اعتیاد بوده، یکی از قرصا رو توی زمان اشتباهی خورده، اوردوز کرده!!!"
و من... :|
"آخ آخ... دیدین الکی پشت سر زن بیچارشم حرف زدیم؟ تقصیر من که نیست، گناهش کردن دختر عموم که اینجوری گفت بهم!"
و باز هم من...
و با خودتون... با خودتون هر فکری به ذهنتون می‌زنه...
ولی مواظب رفتارآتون باشین.. مواظب قضآوتا... حرفا...
آبرو خریدنی نیست لعنتیا... بره دیگه رفته!
به قول یکی؛ چرا قضاوت، مگه خدآییم؟
 

درباره انجمن ناول کافه

انجمن ناول کافه در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۱۳ با هدف ترویج کتابخوانی و کمک به افراد اهل قلم و خوش ذوق که شرایط بروز استعدادهای خود را تا کنون نداشته اند رسما فعالیت خود را آغاز کرده است. با توجه به علاقه مندی همه اقشار جامعه در هر محدوده سنی به تکنولوژی و موبایل و دوری جستن از کتاب کاغذی، امید داریم از طریق راه اندازی سایت و انجمن رسمی ناول کافه سرانه مطالعه رو در زمینه کتاب الکترونیک رونق ببخشیم. (تیـم مــدیریت)

کپی رایت

تمامی حقوق سایت و انجمن نزد ناول کافه محفوظ است.هرگونه کپی برداری از کتاب ها و رمان ها ، فایل های صوتی ، جلد کتاب ها و ... مجاز نمی باشد.همچنین نشر مجدد محتویات انجمن و سایت ناول کافه در رسانه ها ، اپلیکیشن ها و سایت های دیگر کاملا غیر مجاز بوده و تیم ناول کافه راضی به این کار نمی باشد.در صورت عدم رعایت قوانین، ناول کافه با فرد خاطی از طریق مراجع قانونی برخورد خواهد کرد.