*پرفروش ترین خودرو ها*

 • شروع کننده موضوع شرقی شاد
 • تاریخ شروع
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
شورولت سیلورادو


فروش: ۶۵۱ هزار و ۹۰ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۸ هزار دلار

سال ۲۰۱۸ برای پیکاپ شورولت سیلورادو (Silverado) با موفقیت همراه نبود. به‌دلیل کاهش فروش ۱.۴ درصدی، سیلورادو علاوه‌بر شکست‌خوردن از پیکاپ‌های رم در خانه، به جایگاه دهم خودروهای پرفروش‌ جهان سقوط کرد. با اینکه سیلواردو جایگاه هشتم سال ۲۰۱۷ را با دهم تعویض کرد و بخشی از مشتری‌های آمریکایی را نیز ازدست داد، مردم کانادا و مکزیک به‌اندازه‌ی کافی از این پیکاپ خریدند تا حداقل در آمار فروش جهانی، محصول شورولت بالاتر از پیکاپ‌های رم قرار بگیرد. فروش سیلورادو و پیکاپ‌های رم در کانادا به‌ترتیب ۲ و ۱۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
 
 • لایک
Reactions: PLaTo
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
تویوتا کمری


فروش: ۶۶۱ هزار و ۳۸۳ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۴ هزار دلار

تویوتا کمری (Camry) که از دهه ۱۹۸۰ تابه‌امروز تولید شده، در سال‌های اخیر همیشه در میانه‌ی فهرست خودروهای پرفروش‌ قرار داشته است. در سال ۲۰۱۸، کمری با وجود کاهش فروش در آمریکا، با رشد ۳.۸ درصدی دو رتبه صعود کرد. البته، تویوتا کمری هنوزهم پرفروش‌ترین سدان بازار ایالات متحده‌ی آمریکا محسوب می‌شود. کمری ۲۰۱۸ به‌لطف طراحی مختلف جلوپنجره در چند تیپ و عرضه در مدل‌های هیبرید و فروش دوباره در بازارهایی مثل بریتانیا که مدتی غایب بود، بالاتر از رقیب‌های قدیمی‌اش و جزو ۱۰ خودروِ پرفروش جهان در سال ۲۰۱۸ قرار می‌گیرد.
 
 • لایک
Reactions: PLaTo
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
هوندا CR-V


فروش: ۷۴۷ هزار و ۶۴۶ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۵ هزار دلار

در سال‌های اخیر، وضعیت فروش کراس‌اور هوندا CR-V تقریبا یکنواخت بوده است. نسل جدید و پنجم این مدل سال ۲۰۱۷ عرضه و ششمین خودروِ پرفروش جهان شد. CR-V در سال ۲۰۱۸، با کاهش فروش ۱.۵ درصدی رو‌به‌رو شد تا در جایگاه هفتم قرار بگیرد. البته، کاهش فروش این کراس‌اور ژاپنی درمقایسه‌با مدل‌های دیگر چندان چشمگیر نیست. آمریکا و کانادا با تقاضای ۴۲۳،۰۰۰ دستگاه هنوزهم بزرگ‌ترین بازار هوندا CR-V هستند. با عرضه‌ی مدل هیبرید RCR-V، این مدل ژاپنی احتمالا در سال ۲۰۱۹ جایگاه بالاتری کسب خواهد کرد.
 
 • لایک
Reactions: PLaTo
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
هوندا سیویک


فروش: ۸۲۳ هزار و ۱۶۹ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۹ هزار دلار

نسل دهم هوندا سیویک از سال ۲۰۱۶ تولید می‌شود. با وجود کاهش ۰.۷ درصدی در فروش جهانی، این خودروِ ژاپنی همچنان جایگاه چهارم سال گذشته‌اش را حفظ کرده است. ۰.۷ درصد کاهش فروش معادل حدود ۴،۵۰۰ دستگاه خودرو است که چندان باعث نگرانی نخواهد شد. نکته‌ی مهم این است که هوندا سیویک هنوزهم در بازارهای اصلی‌اش، یعنی آمریکا و ژاپن، مشتری دارد. عرضه‌ی سدان سیویک در بازارهای جدید نقش مهمی در فروش ۲۰۱۸ ایفا کرده است. همچنین، مدل هیبرید در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد تا هوندا سیویک بازهم در این جایگاه ارزشمند قرار داشته باشد.
 
 • لایک
Reactions: PLaTo
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن

فولکس واگن تیگوانروش: ۷۹۱ هزار و ۲۷۵ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۳ هزار دلار

در بین محصولات مختلف فولکس واگن، معمولا فروش هاچ‌بک‌های پولو و گلف جلب‌توجه می‌کند؛ اما کراس‌اور کامپکت تیگوان (Tiguan) با رشد ۸.۶ درصدی فروش، موفق‌تر از تمام خودروهای این برند آلمانی عمل کرده است. به‌طور خلاصه سال ۲۰۱۸ درمقایسه‌با سال ۲۰۱۷، حدود ۶۳،۰۰۰ دستگاه تیگوان بیشتر فروخته شده؛ اما درمقابل، فروش گلف ۹۰،۰۰۰ دستگاه کاهش یافته است. عرضه‌ی مدل ۷ سرنشینه با کد Allspace در افزایش فروش جهانی تیگوان نقش مهمی ایفا کرده است. در بازار آمریکا، این مدل بدون کد Allspace دردسترس است؛ چرا که مدل کوچک‌تر در این کشور اصلا فروخته نمی‌شود. بازار آمریکا را با تقاضای ۹۰،۴۷۶ دستگاه باید در افزایش فروش جهانیفولکس واگن تیگوان بسیار مؤثر دانست. در سال ۲۰۱۷، تیگوان هفتمین خودروِ پرفروش‌ جهان بود و با وجود اینکه در سال ۲۰۱۸، جایگاه پنجم به آن رسید، این مدل آلمانی هنوزهم پایین‌تر از محصول تویوتا قرار دارد.
 
 • لایک
Reactions: PLaTo
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
فولکس واگن پولو


فروش: ۷۲۵ هزار و ۴۶۳ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۰ هزار دلار

عرضه‌ی نسل ششم فولکس واگن پولو (Polo) در بهترین زمان ممکن برای محاسبه‌ی آمار فروش سالانه بود. نسل جدید پولو روزهای اول سال ۲۰۱۸ عرضه شد تا رکورد رشد فروش ۱۱.۳ درصدی را ثبت کند. همین عامل باعث شد این مدل آلمانی که در سال ۲۰۱۷ جایگاه دهم را در اختیار داشت، هفتمین خودروِ پرفروش جهان در سال ۲۰۱۸ شود. فروش بیشتر پولو به‌معنی نزدیک‌شدن بیش‌از‌حد به برادر بزرگ‌ترش، یعنی مدل پرطرفدار گلف است. درواقع گلف در سال گذشته‌ی میلادی، ۱۰.۳ درصد کاهش فروش را تجربه کرده است؛ اما هنوزهم بالاتر از پولو قرار دارد.
 
 • لایک
Reactions: PLaTo
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
تویوتا RAV4

فروش: ۸۳۷ هزار و ۶۲۴ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۶ هزار دلار

از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۸ که پنجمین نسل تویوتا راو4 عرضه شد، فروش این مدل همیشه درحال‌رشد بوده است. RAV4 پنجمین خودروِ پرفروش جهان درسال ۲۰۱۷ بود؛ اما سال گذشته به‌لطف افزایش ۳.۶ درصدی فروش به جایگاه سوم رسید. تویوتا، سومین خودروساز پرفروش جهان در سال ۲۰۱۸، چهار نماینده‌ی قدرتمند در این فهرست دارد که دو مدل آن، جزو سه خودروِ پرفروش سال هستند. نسل جدید RAV4 اواخر سال ۲۰۱۸ معرفی شد که بی‌شک در فروش بیشتر این مدل در سال ۲۰۱۹ مهم‌ترین نقش را ایفا خواهد کرد. باتوجه‌به آمار موجود، تویوتا راو4 پرفروش‌ترین شاسی‌بلند یا کراس‌اور جهان در سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.
 
 • لایک
Reactions: PLaTo
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
تویوتا کرولا

روش: یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۴۴۵ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۹ هزار دلار

شاید تویوتا کرولا (Corolla) در کشورهای مختلف جهان خودروِ منحصربه‌فردی نباشد؛ اما با اختلاف فروش بیش از ۱۰۰،۰۰۰ دستگاهی با سری F فورد، همچنان پرفروش‌ترین خودروِ جهان است. محصول پرطرفدار تویوتا که از سال ۱۹۶۶ تاکنون در ۱۲ نسل مختلف عرضه شده، در سال ۲۰۱۸ تا ۱.۷ درصد کاهش کاهش فروش را تجربه کرده است. جدیدترین نسل تویوتا کرولا که به‌تازگی برای فروش دردسترس قرار گرفته (تصویر بالا) و جای خالی مدل Auris را در بازار برخی کشورها پر کرده است، اصلی‌ترین عامل در حفظ جایگاه این سدان و هاچ‌بک و استیشن در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.
 
 • لایک
Reactions: PLaTo
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
فورد سری F

فروش: یک میلیون و ۸۰ هزار و ۷۵۷ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۸ هزار دلار

پرفروش‌ترین خودروِ بازار آمریکا در سال ۲۰۱۸ که در رقابت با رم و شورولت پیروز شد، از محصول ژاپنی‌ها نتوانست بالاتر قرار بگیرد. پیکاپ‌های سری F فورد که در بین علاقه‌مندان خودروهای آمریکایی به پرفروش‌ترین خودروِ سبک جهان هم شهرت دارند، سال ۲۰۱۸ تا ۰.۴ درصد افزایش فروش را تجربه کرده‌اند. البته، سری F درکنار تویوتا کرولا که مقام اول پرفروش‌ترین خودروِ سال ۲۰۱۸ را دراختیار دارد، تنها خودروهایی هستند که بیش از یک میلیون دستگاه فروخته شده‌اند. باتوجه‌به اختلاف فروش ۳۷۲،۰۰۰ دستگاهی با پیکاپ‌های رم، سری F فورد احتمالا سال ۲۰۱۹ هم پرفروش‌ترین خودروِ آمریکا خواهد بود
 
 • لایک
Reactions: PLaTo