هشدار دندانپزشکان به خانم‌ها

  • شروع کننده موضوع mina_968
  • تاریخ شروع
mina_968

mina_968

مدیر تالار پزشکی و سلامت + مدیر آزمایشی تالار جزوه
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
مدیر آزمایشی
22/9/18
1,973
2,735
113
استان گلستان _ گرگان
هشدار را جدی بگیرید: بعد از خوردن ترشیجات نباید دندان را با مسواک و خمیردندان شست‌وشو داد چرا که این کار باعث می‌شود قسمت‌های كند شده دندان خراش پیدا کند و مسواک زدن آسیب بیشتری را برای دندان به دنبال خواهد داشت.

جدی بگیرید:
استفاده مداوم از مواد با غلظت اسیدی چون ترشیجات، آبلیمو و لیموی ترش تازه یک عادت مضر است که می‌تواند به صورت مستقیم مواد معدنی را از سطح دندان حذف کند و موجب احساسی شود که بیماران از آن به عنوان کند شدن دندان نام می‌برند. هرچند عارضه کند شدن دندان بعد از مدتی به واسطه بزاقو با برگرداندن مواد معدنی دندان جبران می‌شود، اما استفاده مکرر از این دسته از مواد می‌تواند باعث کاهش کلی سطح مواد معدنی دندان شود. به هیچ عنوان افراد نباید بعد از خوردن این مواد، دندان خود را با مسواک و خمیر دندان بشویند، چرا که این کار باعث می‌شود که قسمت‌های كند شده دندان خراش پیدا کند و مسواک زدن آسیب‌زایی بیشتری را برای دندان به دنبال خواهد داشت.

راه‌حل:
افراد بعد از خوردن ترشیجات دندان خود را با دهـ*ان‌شویه‌های حاوی فلوراید بشویند تا به واسطه آن بتوان قسمتی از آسیب را جبران کرد. اولین اقدام در مواجهه با کند شدن دندان در صورت نداشتن دهـ*ان‌شویه حاوی فلوراید، شستن دهـ*ان با آب است و البته کشیدن نخ دندان برای خارج‌‌سازی بقایای مواد نیز توصیه می‌شود.
 
A

azmwork

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
7/9/19
1
2
3
خیلی خوبه که خانم ها بدونند جرمگیری دندان در بارداری در صورتی که یک سری مشکلات خاص نداشته باشید عوارضی ندارد و باید حتما به بهداشت دهـ*ان و دندان خود برسند. همچنین حتما باید مشکلات مربوط به لثه خود را برطرف کنند. من این مطلب رو توی سایت دندانپزشکم خوندم. پیشنهاد میکنم شما هم مطالعه کنید: