توصیه مهم چشم پزشکان به کسانی که از لنز استفاده می کنند

  • شروع کننده موضوع mina_968
  • تاریخ شروع
mina_968

mina_968

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
22/9/18
1,981
3,096
113
استان گلستان _ گرگان


چشم پزشکان به مصرف کنندگان لنز‌های زیبایی هشدار می‌دهند تا قبل از خواب آن‌ها را از چشم خود خارج کنند.


به گزارش بهداشت نیوز، چشم پزشکان به مصرف کنندگان لنز‌های زیبایی هشدار می‌دهند تا قبل از خواب آن‌ها را از چشم خود خارج کنند. در واقع به خواب رفتن با لنز داخل چشم، بیماری‌های جدی عفونی چشم را با خود به همراه دارد.

به گفته کارشناسان، وجود لنز‌های زیبایی در هنگام خوابیدن همانند یه شی خارجی در چشم به حساب می‌آید که رطوبت مورد نیاز خود را از محیط داخل چشم جذب می‌کند. در نتیجه محیط مناسبی برای رشد باکتری‌ها ایجاد می‌شود.

در حالی که برخی از عفونت‌های چشمی با قطره آنتی بیوتیک چشم به سادگی بر طرف می‌شود، اما برخی از عفونت‌ها بسیار جدی بوده که باعث ایجاد خراش بر روی سطح قرنیه چشم می‌شود که خراش‌های ایجاد شده می‌توانند تغییرات دائمی در دید را به همراه داشته باشند.

خبر بد آن است که گاهی اوقات عفونت‌های چشمی منجر به پیوند قرنیه و یا حتی از دست دادن دید به طور کامل می‌شود.

چشم پزشکان بر این امر تاکید می‌کنند که مصرف کنندگان لنز‌های زیبایی باید همیشه بهداشت لنز‌ها را مد نظر داشته باشند. توجه داشته باشید، اگر لنز شما نیاز به تعویض دارد هر ماه یا ۲ هفته یکبار باید تعویض شوند.

شایان ذکر است که قرار گرفتن لنز بیش از حد بر روی قرنیه چشم باعث کم شدن میزان اکسیژن در محیط داخل چشم می‌شود. در نتیجه، نبود اکسیژن ترک‌هایی بر روی سطح لنز ایجاد می‌کند و لنز سطح سیقلی خود را از دست می‌دهد.