بیوگرافی مصطفی تنابنده| نویسنده، کارگردان

  • شروع کننده موضوع MELIKA_KA
  • تاریخ شروع
MELIKA_KA

MELIKA_KA

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
14/4/20
25
80
13
تهران
فعالیت از کارگردانی تا بازیگردانی
تاکنون به عنوان دستیار اول کارگردان، دستیار کارگردان و بازیگردان در بیشتر آثار سینمایی و سریال برادرش حضور داشته و همکاری کرده است.
همکاری و فعالیت وی در پشت صحنه و به عنوان عوامل سازنده فیلم های سینمایی و سریال ها فقط مختص آثار برادرش نیست و وی در سریال تلویزیونی «دزد و پلیس»، سریال تلویزیونی «خوش‌نشین‌ها» و سریال تلویزیونی «علی البدل» نیز یکی از عوامل سازنده بوده است.
البته تاکنون نام و چهره او ناشناخته مانده و با ساخت سریال چند قسمتی پایتخت نام ایشان نیز در کنار کارگردان و نویسنده این اثر برده شد.


مصطفی تنابنده برادر محسن تنابنده
مصطفی تنابنده کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرده و در سال ۱۳۸۹ در سریال خوش‌نشین‌ ها به کارگردانی سعید آقاخانی به عنوان دستیار اول کارگردان حضور داشت.
وی در سال ۱۳۹۱ در سریال دزد و پلیس به عنوان دستیار اول کارگردان نیز فعالیت داشته و توانست با فعالیت در سریال دزد و پلیس تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند .
مصطفی همچنین در سریال نقطه سر خط به عنوان بازیگردان حضور داشت.

مصطفی تنابنده یکی از بهترین دستیاران اول کارگردان در سینما و تلویزیون ایران است که تجربه و مهارت زیادی در این زمینه داشته و بسیار نیز بی حاشیه می باشد.
از ایشان تصاویر زیادی نیز موجود نیست و عکسی زیاد از این چهره سینمایی و دست دراندرکار فیلم و سریال های تلویزیونی در دسترس نیست.
از دوستان بسیار صمیمیش علی صالحی و هومن حاجی عبدالهی و دیگر عوامل پایتخت است که در کلیپی که قبلا در جشن تولد این هنرمند منتشر شده بود نشان دهنده رفاقت و صمیمیت بینشان می باشد.


همسر مصطفی تنابنده
از ازدواج و زندگی خصوصی و شخصی و بیوگرافی کامل وی اطلاع دقیقی در دست نیست .

محسن تنابنده برادر وی متولد سال ۱۳۵۴ و فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه هنر و معماری است که با نقش نقی معمولی او بیشتز می شتاسیم.

و برادر دیگرش محمد که او نیز از نویسندگان سینما و سریال بوده و نویسنده سریال خونه یکی می باشد


درگذشت پدر مصطفی و محسن و محمد تنابنده
سال پیش هومن حاجی عبداللهی خبر از درگذشت پدر این دو هنرمند داد و نوشت
دوستان خوبم محسن ومصطفی تنابنده درغم از دست دادن پدرشون داغدارن فقط میتونم بهشون دست مریزاد بگم که عاشقانه وظیفه اشون رو درقبال پدر انجام دادن روحش شاد


آثار فیلم و سریال

«نون.خ» (۱۳۹۷)
علی البدل (۱۳۹۵)
خروس (۱۳۹۲)
دزد و پلیس (۱۳۹۱)
خوش‌نشین‌ها (۱۳۸۹)

دستیار کارگردان
فیلم قسم(۱۳۹۷)
پایتخت ۵ (۱۳۹۶)
عید امسال (۱۳۸۷

نقطه سر خط (۱۳۹۰)
 
  • لایک
Reactions: Niku