بهترین خودرو های کره ای

  • شروع کننده موضوع شرقی شاد
  • تاریخ شروع
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
ز i20 شروع می کنیم؛ یکی از کوچک ترین محصولات هیوندای در ایران است که ابعاد و اندازه بزرگ تری نسبت به پیکانتو دارد و دارای برچسب قیمتی 96 میلیون تومان است. در ازای پرداخت این مبلغ شما دارای خودروی هاچ بکی با گیربکس 4 دنده اتوماتیک، سانروف، آینه تاشو برقی، آینه دید عقب فتوکرومیک، گرمکن صندلی های جلو، کولر دیجیتال، کول باکس، سنسور باران و نور، سنسور پارک به همراه دوربین عقب خواهید شد.
 
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
در آن سوی رقابت پیکانتو نیز با ابعاد کوچک تر و موتور کم حجم تر و قیمت کمتر اما با همین سطح امکانات در حال رویارویی با i20 است. پیکانتو نیز شامل امکاناتی نظیر جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک، فرمان برقی، گرمکن صندلی های جلو، سانروف، سنسور پارک عقب، دیلایت، کی لیس و استارتر، آینه های برقی،

کروز کنترل، سنسور نور به همراه سنسور باران، بلوتوث و کولر دیجیتال دارای گرمکن فرمان نیز هست که برای خودرویی با قیمت 75 میلیون تومان که غالبا دارای کارکرد شهری است از امکانات بسیار مناسبی برخوردار است.
 
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
0؛ حضوری نه چندان موفق

i40 خودرویی سدان با اختلافات اندک و با ماهیت اقتصادی تر نسبت به سوناتاست که به i45 نیز شهرت دارد. این خودرو را می توان نمونه ای از سوناتا دانست که از ابعاد و اندازه تا پیشرانه و امکانات آن دستخوش تغییر شده و با ظاهری اسپورت تر و امکانات کمتر در بازارهایی که سوناتا در آن حضور ندارد، خودنمایی می کند.در سال های گذشته شاهد حضور نسخه سدان و واگن این محصول در محدوده قیمتی 160 تا 170 میلیون تومان در بازار خودرویی کشور بوده ایم.

 
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن
آپشن های خودرو های کره ای
دیگر مزیت هیوندای i40 نسبت به برادر بزرگ تر خود یعنی سوناتا وجود پدال های شیفتر پشت فرمان در نمونه های وارد شده به ایران است، با این تفاوت که سوناتا تنها در مدل توربو دارای شیفتر بوده. که متاسفانه اسم این مدل در لیست خودروهای آسان موتور به چشم نمی خورد.با آنکه نبود این آپشن در سوناتا به دلیل گیربکس هوشمند خود که حتی در مواقع نیاز در حالت دستی هم خود دنده را تغییر می دهد حس نمی شود ولی وجود شیفتر به حس و لذت اسپرت رانندگی در خودرو کمک شایانی می کند.
 
شرقی شاد

شرقی شاد

کاربر ناول کافه
کاربر انجمن

در دیگر موارد در لیست آپشن های این خودرو به لیست مشابهی از امکانات سوناتا ولی به شکل ناقص تر بر می خوریم. این آپشن ها عبارتند از مانیتور 4.1 اینچی تاچ با وضوح بالا، سیستم صوتی اینفینیتی مجهز به 4 بلندگو و 2 عدد تیونر، سیستم هوشمند پشت سری ها برای جلوگیری از صدمات تصادف،به گزارش تالاب گرمکن و سردکن سه حالته صندلی های ردیف جلو، مموری 2 حالته صندلی راننده، سنسور باران جهت کارکرد اتوماتیک برف پاک کن ها، شیشه رفلکس عقب، چراغ شور، سنسور هوشمند نور چراغ ها، سنسور پارک جلو و عقب و سیستم تهویه مطبوع با کنترل اتوماتیک یک گانه که در مقایسه با سایر خودروهای کره ای عملکرد مشابه و کیفیتی مطلوب تر دارند.